Good Angels zdolali Bourges 61:54 a vyrovnali stav série na 1:1

15.03.2014 Celý región

Košice 14. marca (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v 2. zápase play off Euroligy nad Tango Bourges Basket 61:54 a vyrovnali stav série na 1:1. Zverenky trénera Maroša Kováčika odohrajú tretí duel na palubovke francúzskeho tímu v stredu 19. marca.

2. zápas play off EL:

Good Angels Košice - Tango Bourges Basket 61:54 (32:18)
Zostava a body GA: Abdiová 0, Kiššová 0, Žirková 3, Janoščíková 0, Bálintová 0, Hruščáková 0, Kizerová 7, Osipová 9, Krivačevičová 3, Bojovičová 19, Zietarová 9, Perkinsová 11, najviac bodov Bourges: Dumercová 15, Miyem 11, Tolová 10, TH: 26/18 - 18/11, trojky: 5:3, fauly: 22:23. rozhodca: Žurapovič (Bos.), Šarapa (Bielor.), Unsworth (Angl.), 3306 divákov.
/Stav série: 1:1/

Priebeh zápasu

Už úvod zápasu naznačil, že favorit to s Košičankami nebude mať jednoduché. Najskôr Perkinsová potrestala chybu Dumercovej a divákov potešili aj následné dva úspešné trestné hody Bojovičovej. V 5. minúte Good Angels viedli už 9:2, na čo trénerka hostí Valérie Garnierová zareagovala odychovým časom. Ten hostkám príliš nepomohol a do konca prvej štvrtiny to boli "anjelky", kto diktoval tempo. Úvod druhej štvrtiny lepšie vyšiel francúzskemu družstvu, ktoré šnúrou šiestich bodov stiahlo náskok domácich. Následný oddychový čas Košičankám pomohol a vďaka úspešnej streľbe zvýšili z 19:16 na 27:16. Dobrým výkonom v obrane a efektívnou streľbou si do konca prvého polčasu udržali pohodlný náskok o 14 bodov.

V druhom polčase hostky zvýšili nasadenie, no domáce ťažili zo svojho vysokého náskoku. V tretej štvrtine sa úspešné pokusy striedali na oboch stranách, no aj v nej mali predsa len navrch "anjelky." V závere tretej štvriny viedli po presnom pokuse aktívne hrajúcej Perkinsovej už o 17 bodov, hostky ešte stihli znížiť na priebežných 48:33. Basketbalistky slovenského majstra pred výbornou kulisou kontrolovali svoj náskok aj vo štvrtej štvrtine. V jej úvode sa dopustili niekoľkých osobných chýb, no keď sa po individuálnej akcii presadila Žirková a upravila na 50:34, nasledoval ďalší oddychový čas Bourges, po ktorom hostky zlepšili obranu a aj znížili náskok Košičaniek. Dumercová v 37. minúte dvomi trestnými hodmi upravila na 52:43. Hostky v závere skúšali šťastie trojkovými hodmi, no na rozbehnuté "anjelky" to už nestačilo. Vydarenú bodku za zápasom dala úspešným únikom s presnou koncovkou Bojovičová.

Tretí zápas play off:

19. marca (streda): Tango Bourges Basket – GOOD ANGELS Košice (prípadný 3. zápas - 20.30)